مراسم افتتاحیه اولین نمايشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ايران در مسقط پايتخت عمان در ساعت 30/19 روز 29 بهمن ماه 86 برگزار گرديد. اين مراسم با حضور آقای مقبول بن علی بن سلطان وزير بازرگانی و صنايع كشور پادشاهی عمان و آقای مرتضی رحيمی سفير جمهوری اسلامی ايران در مسقط جمعی از سفرا و ديپلمات‌های كشورهای مختلف و مقامات دولتی عمان انجام شد. همچنين حدود 250 نفر از تجار و بازرگانان عمانی و غرفه داران نمايشگاه نيز در اين مراسم حضور داشتند. دراين مراسم آقای سيد محمد سيدی مدير عامل نمايشگاه بين‌المللی مشهد و آقای مرتضی رحيمی به ايراد سخنرانی پرداختند. این نمایشگاه در جهت معرفی توانمندی‌ها و توسعه و گسترش سطح روابط تجاری بین دو کشور ایران و عمان 5 تا 8 بهمن امسال در محل نمایشگاه بین‌المللی مسقط برگزار خواهد شد.
وی گفت: تاکنون حدود 90 شرکت ایرانی در 12 گروه کالایی شامل مواد غذایی، صنعتی، مصالح ساختمانی، فرش ماشینی، خدمات فنی ـ مهندسی، محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی، مواد شوینده و شیمیایی، لوازم خانگی، فلزات، معادن، نفت و گاز و پتروشیمی برای حضور در این نمایشگاه ثبت‌نام کرده‌اند.
رایزن بازرگانی ایران در عمان همچنین اظهار داشت که قرار است در مراسم افتتاحیه این رویداد، مقامات عالی‌رتبه دو کشور حضور داشته باشند ضمن اینکه در تاریخ پنجم بهمن نیز به منظور آشنایی شرکت‌ها و بنگاه‌های تولیدی کشورمان با بازار عمان نشست فعالان اقتصادی بصورت رو در رو (B2B) در محل نمایشگاه برگزار می‌شود.
عبدالخانی در عین حال اضافه کرد: زیرساخت‌های مورد نیاز برای توسعه سطح روابط دو جانبه تجاری از جمله سهولت صدور روادید برای بازرگانان و نیز توسعه ناوگان حمل و نقل کالا و مسافر از مسیرهای هوایی و دریایی در دولت یازدهم صورت گرفته و اکنون مسیر تجاری دو کشور بسیار هموار شده است.
به گفته رایزن بازرگانی ایران در عمان حجم روابط اقتصادی و تجاری بین دو کشور در سال جاری نسبت به سال گذشته روند صعودی داشته است و امید آن می‌رود که طی برپایی این نمایشگاه قراردادهای تجاری بین شرکت‌های ایرانی و عمانی امضا شود.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.