اولین کافه فین‌تک توسن با حضور مشتریان شرکت توسن یکشنبه 30 مهرماه با حضور جمعی از مدیران ارشد فناوری اطلاعات بانک‌های کشور برگزار شد. حوزه B2B با توجه به اهمیت در فرایند بانکی نخستین موضوع مورد بررسی در اولین نشست کافه فین‌تک توسن بود. توسن برای ارائه خدمات مورد نیاز مشتریان به‌صورت غیرحضوری، اقدام به بازنگری و به‌روزرسانی معماری راهکارهای خود در سه محور فرآیند، سرویس و اطلاعات کرده است که در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت. توسن در این جلسه همچنین به معرفی +TSB پلتفرم توسعه سرویس‌های بانکی، فرآیندهای بانکداری و تعامل باز با شرکای استراتژیک و مشتریان ویژه خود پرداخت. به‌طورکلی راهکار +TSB از یک طرف سرویس‌های مربوط به سامانه‌های بانکداری را با پروتکل‌ها و استانداردهای گوناگون دریافت می‌کند و از طرف دیگر با بهره‌گیری از سامانه مدیریت فرآیندهای کسب‌وکار توسن در دل خود، به‌صورت یکپارچه، استاندارد و فارغ از نوع کانال ارتباطی، سرویس فرایندهای ساده یا ترکیبی را ارائه می‌کند. جناب آقای احمد آهی مدیر امور فناوری و اطلاعات بانک صنعت و معدن و جناب آقای حسینی از مدیران اداره نرم‌افزار بانک سینا ازجمله مدیرانی بودند که در این جلسه سخنرانی کوتاهی برای حاضرین داشتند.

درباره کافه فین‌تک بیشتر بدانید

برنامه «کافه فین‌تک» از این پس آخرین یکشنبه هر ماه توسط شرکت توسن برگزار می‌شود و رویکرد‌های نوین و فعالیت‌های جدید توسن به مشتریان این شرکت ارائه و مورد بحث و گفتگو قرار خواهد گرفت. هدف از برگزاری برنامه این است که مدعوین از بخش‌های مختلف کسب‌وکاری بانک‌ها در فضایی صمیمانه، به گفت‌وگوی تعاملی در رابطه با مدل‌های جدید کسب‌وکار و یا مشکلات پیش رو بپردازند بپردازند. در این میان، این شرکت راه‌حل‌های خود را با رایزنی‌ها و گفت‌وگوهای انجام شده ارائه خواهد داد و به معرفی محصولات جدید و یا رویکردهای جدیدی که در دست اقدام دارد، می‌پردازد؛ به‌عبارت‌دیگر، هدف این است که راه‌حل‌ها متناسب با مسائل واقعی مشتریان طراحی و ارائه شود.به‌این‌ترتیب با حضور تمامی مشتریان، مسائل روز و چالش‌های جریان‌های اصلی کسب‌وکاری در صنعت بانکداری مورد بررسی قرار می‌گیرند و در نتیجه این هم‌افزایی، ارتقای روز افزون محصولات شرکت توسن را شاهد خواهیم بود. به عقیده مدیران ارشد شرکت توسن، هدف کافه توسن بازاریابی و دموی محصول نیست بلکه هدف اصلی، ساخت، بازسازی و شکل دادن ارتباط قوی و نزدیک با مشتریان است تا با مطرح‌ شدن چالش‌های پیش روی مشتریان، برای رفع آن با اولویت برنامه‌ریزی شود.

طرح مباحث روز با نیازسنجی مشتریان

ازجمله موضوعاتی که در جلسات آینده کافه فین‌تک توسن مطرح خواهد شد، مباحث مربوط به سیستم‌های ارزی است که با توجه به گشایشی که در پسا برجام به وجود آمده، این راهکار بیش از پیش اهمیت یافته است. مباحث دیگر مربوط به اکو‌سیستم توسن بوم و حمایت از فین‌تک‌های بانکی و نیازسنجی بانک‌ها در این حوزه است. همچنین آخرین دستاورد‌ها در حوزه‌های کارت و سوییچ و کانال‌های نوین بانکی هم به زودی مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت. علاوه بر این، موضوعات مهم و ترند‌های آتی صنعت بانکداری، مانند کاربرد هوش مصنوعی در بانکداری خرد، اینترنت اشیا و رباتیک، مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.